Wiedźmin Forum
Gothic vs Wiedźmin - Wersja do druku

+- Wiedźmin Forum (https://www.wiedzmin.biz)
+-- Dział: Forum - Żyj nie tylko grą (https://www.wiedzmin.biz/forum-4.html)
+--- Dział: Jarmark (https://www.wiedzmin.biz/forum-12.html)
+--- Wątek: Gothic vs Wiedźmin (/thread-287.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


- Drayon - 30-04-2008

Haha chyba się z 10 minut śmiałem jak czytałem te wasze posty piszące o poście Gothera. według mnie w Wiedźminie jest lepszy Klimat średniowiecza niż w Gothic, ponad to Wiedźmin jest polski, oparty na książce polskiego autora.

i taki mały offtop. Raz jak grałem w IV Akcie i szedłem z wioski na brzeg, i akurat moja mama przechodziła, jak zobaczyła okolice w Wiedźminie to powiedziała: Aż mi sie na grzyby zachciało iść Big Grin


- Jory - 30-04-2008

Rod napisał(a):To oślepią, ogłuszą, uderzą tak aby wywołać krwawienie
Tak samo w Gothicu ork-szaman rzuci w ciebie kulą ognia a jak podbiegniesz to zacznie toporem machać, tak mag zacznie czarami ciskać, tak lodowy golem najpierw cię zamrozi i potem będzie doprawiał lodowym pociskiem aż zginiesz. A co do uników to ile razy się nawk*rwiałem na stado goblinów - takie małe wypierdki a żadnego trafić nie idzie. Podobnie jest z szkieletami - biegają w kółko unikając ciosów a same zawsze trafiają. ludzie też są ruchliwi, ale z tymi jest mniej problemu - są słabsi.

Vares999 napisał(a):Ja widziałem świetną taktykę kikimor - te małe zarazy blokowały mnie, a duża menda męczyła.
A co zrobi stado zębaczy w Gothicu? Jeżeli będziesz tak głupi by dać się otoczyć to ZROBI¡ TO SAMO! Każdy potwór stara się w grze cię zabić. Aby to zrobić bezmyślnie się na ciebie rzuca. Jeżeli po drodze napotkają przeszkody to ominą je. Jeżeli przeszkody były mało widoczne (a o to w wiedźminie nie trudno) to będzie wyglądało to jakby specjalnie cię okrążały. Z kikimorami jest jeszcze wygodniej, bo są duże i nie przeciskają się przez miejsca gdzie każde inne stworzenie przejdzie

Geralt_fan napisał(a):Bestia też miała taktykę. Wołała ziomków i myślała że w kupie siłą xD .
To że bestia przywoływała inne barghesty to już bezpośredni zamierzony czyn twórców - w tym nie ma żadnej SI


- Rod - 30-04-2008

Jory napisał(a):tak lodowy golem najpierw cię zamrozi i potem będzie doprawiał lodowym pociskiem aż zginiesz.
Nigdy mi się to nie zdarzyło.
Jory napisał(a):Tak samo w Gothicu ork-szaman rzuci w ciebie kulą ognia
Wystarczą dwa kroki w bok i już strzał jest chybiony.


- Geralf - 30-04-2008

W Gothicu stworki nie mają bardzo taktyki. Każdy potwór który atakuję na odległość nie ma taktyki. Stara się trafić i tyle. Wystarczy podejść bliżej, a on wyjmuje miecz ewentualnie topór i zaczyna atakować.


- Jory - 01-05-2008

Rod napisał(a):Jory napisał:
tak lodowy golem najpierw cię zamrozi i potem będzie doprawiał lodowym pociskiem aż zginiesz.

Nigdy mi się to nie zdarzyło
To widać nie przechodziłeś starannie pierwszej części. Ja pamiętam jak sie męczyłem żeby załatwić 3 strażników Xardasa. Pierwszego dało się zatrzaskać z jakiejś buławy, a potem trudziłem się z lodowym golemem. Z miecza się nie dało - nie można było podejść bo cię zamroził. Z łuku udało się wyprowadzić 2 strzały a potem znowu zamrożenie. Było tak, ponieważ używał swojego serca jako runy od kuli lodu i potem doprawiał lodowym pociskiem, który tylko przedłużał czas działania zamrożenia. Jako runy pocisku używał jakiegoś innego kawałka siebie. W gothicu 2 lodowy golem chyba atakował normalnie z pięści jak kamienny ale nie jestem pewien. W IV rozdziale dysponowałem runą "Deszcz Ognia" (dla przypomnienia lub niewiedzących bardzo silny atak ogniem na dużym obszarze) więc nie zwracałem uwagi na te sopelki, bo "brałem je na hita"

Rod napisał(a):Wystarczą dwa kroki w bok i już strzał jest chybiony.
A przedtem mówiłeś że wystarczy bezmyślnie nawalać w myszkę. Więc i tu trzeba taktyki walki.


- Vares - 01-05-2008

Czy to jest taktyka? Chyba nie, co? Taktyka to jest np. dobre połączenie eliksirów, run, olejów i stylów. Eliksiry bierzesz tak, żeby beż picia Białego Miodu, móc jeszcze coś wypić. Miecz smarujesz wybranym olejem, najczęściej dopasowujesz do tego styl. I to jest taktyka. A nie jakieś dwa kroki w bok. To jest normalny ruch, który jest wymagany, żeby grę przejść.


- Rod - 01-05-2008

Jory napisał(a):To widać nie przechodziłeś starannie pierwszej części.
Staranniej niż ci się wydaje.
Jory napisał(a):A przedtem mówiłeś że wystarczy bezmyślnie nawalać w myszkę.
Rod napisał(a):W Gothicu wystarczy podczas walki używać W i LPM.
Tak interpretujesz "walenie w mysz"? Skutkiem takiej "taktyki" jest wymiana myszki, a nie zabicie wroga.
Jory napisał(a):załatwić 3 strażników Xardasa.
Na kamiennego Golema użyłem młota kupionego u Sharky'ego
Na lodowego, nakupiłem sporo zwojów z czarami ognistymi (rzadko przechodziłem magiem), i wystarczyło albo stanąć na podwyższeniu i stamtąd uderzać, albo (magiem) uderzyć potężnym czarem.
Ognisty Golem - to samo z lodowym tylko wystarczyły zwoje "lodowe"
Wybiłeś kiedyś wszystkich orków oblegających były zamek Gomeza, w Górniczej Dolinie? Bo ja nie chwaląc się, powiem, że dokonałem tejże sztuki.
Gother napisał(a):A ile frajdy jest gdy próbujemy zaciągnąć orków pod taran by później bezczelnie zadźgać bugiem
Ale nie tak. Szamanów brałem na dystans z muru zamkowego, a resztę wywabiałem po 1-2, w zwarciu.


- Jory - 02-05-2008

Rod napisał(a):albo stanąć na podwyższeniu i stamtąd uderzać
Czyżby mały cheat?

Rod napisał(a):Wybiłeś kiedyś wszystkich orków oblegających były zamek Gomeza, w Górniczej Dolinie? Bo ja nie chwaląc się, powiem, że dokonałem tejże sztuki.
Zależy w którym rozdziale. W II jako tako sobie radziłem, dopuki nie skończyły się mikstórki many w całym zamku (a potem musiałem zapier*alać do Khorinis po następne) bez używania bugu z taranem (aczkolwiek przydawał się gdy trzeba było zwiać jak nie miało się many, bo w walce ciężko wypić eliksir) Za to w IV akcie ta "sztuka" nie sprawiała problemu. każdy kto grał w Gothica II powinien wiedzieć, że mag jest niezbalansowany. Taki jeden czar, w VI rozdziale, (chyba nawet po części w V) - Tchnienie Śmierci na za 1 strzałem mógł uśmiercić 6 elitarnych orków. W IV dysponowałem innym imba czarem - Deszcz Ognia. Orków wojowników od razu zabijał, za to elitarnych trzeba było jeszcze dobić ognistą kulką. Paladynem też wymordowałem wszystkich oblegających, ale w II akcie unikałem ich jak smoków. Nie mogę zaprzeczyć, że też pomagałem sobie czarami, ale slabiej. Za to najemnikiem/łowcą smoków nie chciało mi się przechodzić Gothica.

Btw Vares - my mówiliśmy teraz o taktyce potworów, nie samego Beziego czy Geralta.


- Geralf - 02-05-2008

Ja też dokonałem tej sztuczki i to każdym (Paladynem, Magiem i Najemnikiem). Najłatwiej było ich pokonać magiem. Kilka czarów i legion pada Big Grin .


- Vares - 02-05-2008

Jory napisał(a):my mówiliśmy teraz o taktyce potworów,

Jory napisał(a):Rod napisał:
Wystarczą dwa kroki w bok i już strzał jest chybiony.

A przedtem mówiłeś że wystarczy bezmyślnie nawalać w myszkę. Więc i tu trzeba taktyki walki.
Hmmmm. Tak, rzeczywiście to jest taktyka potworów.


- Rod - 02-05-2008

Jory napisał(a):bez używania bugu z taranem
Przyznam, że nie rozumiem na czym polega ten bug. Chodzi oto, że orkowie nie mogą na niego wejść? Phi!
Jory napisał(a):Czyżby mały cheat?
Jeszcze czego Tongue Bez kodów.
Jory napisał(a):W II jako tako sobie radziłem,
Ja wybiłem wszystkich orków w III rozdziale już jako £owca Smoków. No co, w każdej chwili można tam wrócić Wink
Jory napisał(a):Za to najemnikiem/łowcą smoków nie chciało mi się przechodzić Gothica.
Polecam Wink Najemnicy/£owcy - moja ulubiona frakcja Big Grin


- Gother - 07-05-2008

Cytat:Zależy, kto co lubi. Jak Ci się podobają klimaty germańskie to wybierasz Gothica a jak bardziej "swojskie" czyli słowiańskie to Wiedźmina. Prosta sprawa i tu się nie kłócę.

Ech ludzie ludzie, czy niektórzy z was naprawdę wierzą, że muzyka z Gothic jest germańska, a ta z Wiedźmina słowiańska? No może poza paroma wyjątkami (w Gothic 1 jest ukryty zespół, który śpiewa w języku, zdaje mi się, norweskim), ale tak to po prostu muzyka nowoczesna, tworzona przez różnych specjalistów. Kail Rosenkraz tworzy nieźle, choć Skorupa niegorszy, ale to, że Polacy tworzyli Wiedźmina nie oznacza wcale, że gra jest lepsza niż inne, bo to tak jakby powiedzieć, że piekarnia na Białogonie robi lepsze pieczywo niż ta pod Telegrafem, bo stoi bliżej nas Tongue
Taktyka wilków w G1:
Podejdź do jednego i walnij, a nagle zbiegnie się cała wataha.
Taktyka guru:
Jeśli nie odłożysz broni, bądź zaatakujesz nowicjuszy, albo baala to guru podrzuci cie na wysokość 3 metrów w góre i 2 w tył. Zanim wstaniesz powtórzy operacje. Typowy przykład czemu nie zadzierać z magiem od frontu.
Taktyka kopaczy:
Gdy przylejesz im trochę mocniej zaczynają uciekać. Biegną szybciej niż ty.

Nie ma bata, walka w Wiedźminie należy do najbardziej dziadowych. Bardziej przypomina to szachy niż żywą walkę. Wiem, że nietórzy wprost niesamowicie podniecają się szachami i rozumiem ich (tak jak rozumiem ludzi zbierających kapsle od butelek, choć ich pasji nie muszę podzielać) Jak ktoś mądry już napisał, obie gry są na dwóch diametralnie różnych silnikach i porównywać je to tak jak sprawdzać co ma piernik do wiatraka.

Znalazłem teledysk IN Extremo z G1
http://pl.youtube.com/watch?v=h-rcd4kou_A&feature=related


- szepcik - 07-05-2008

Gram teraz w gothic 2 ale nie moge powiedzieć czy wiedźmin jest gorszy czy lepszy... No i mam troche kłopotów bo nie mam poradnika ( gre pożyczył mi wujek).


- azarek - 07-05-2008

wiedźmin are champion!!!tak powiedziałbym bym każdemu w Ameryce,system walki o wiele lepszy bo nie jest klikaniem jak najszybciej,po za tym w wielu zadaniach z wiedźmina gracze bez dostępu na fora i bez poreadnika nie wykonali by dobrze nie których zadań np.jak ktoś by się bał iść do krypty na cmentarzu to nie zabił by cmentara i nie znalazł by ciała raymonda {co jest jednym z 2 sposobów na odkrycie kto się pod niego podszył}ogółem wiedźmin rządzi


to znaczy nie żeby się bał ale mógłby uznać że nie warto tam nic szukać i nie wiedział by że głowa cmentara jest konieczna do zdobycia srebrnego ostrza księżycowego


- Geralf - 07-05-2008

http://www.rpg.sztab.com/poradniki,Gothic-2,17.html
Tu masz poradnik w formie pisanej na stronce.
http://torrenty.org/torrent/205348
A tu masz poradnik z http://torrenty.org/.
Jedyny problem to to że ta stronka wymaga logowania. Jeśli chcesz to to napisz do mnie na PW i podam Ci moje konto i hasło do niego.
azarek napisał(a):wiedźmin are champion!!!tak powiedziałbym bym każdemu w Ameryce,system walki o wiele lepszy bo nie jest klikaniem jak najszybciej,po za tym w wielu zadaniach z wiedźmina gracze bez dostępu na fora i bez poreadnika nie wykonali by dobrze nie których zadań np.jak ktoś by się bał iść do krypty na cmentarzu to nie zabił by cmentara i nie znalazł by ciała raymonda {co jest jednym z 2 sposobów na odkrycie kto się pod niego podszył}ogółem wiedźmin rządzi
Jeśli ktoś się boi iść do krypty żeby zobaczyć czy tam jest ciało Raymonda to nie powinien w tę grę grać. Proste. A ja przeszedłem całego Wiedźmina i dopiero jak go przeszedłem (no już byłem pod koniec V-aktu) to zarejestrowałem się na forum. Poradnika nie używałem, bo co to za gra jak wiesz co robić. I teraz zabawię się w moda. Shift twój największy przyjaciel.