Wiedźmin Forum
Gra się zawiesza - Wersja do druku

+- Wiedźmin Forum (https://www.wiedzmin.biz)
+-- Dział: Forum - Wiedźmin Gra (https://www.wiedzmin.biz/forum-3.html)
+--- Dział: Problemy Techniczne (https://www.wiedzmin.biz/forum-10.html)
+--- Wątek: Gra się zawiesza (/thread-75.html)

Strony: 1 2


Gra się zawiesza - paweldziemianko - 12-01-2008

Witam,

Wiele osob przede mna mialo podobny problem, ale zadna z porad forumowiczow nie pomaga w moim przypadku. Wiedzmin mi sie wywala po 2 minutach grania i zawiesza caly system. Przy mojej konfiguracji powinien smigac.

P4 3,4 GHz, 2GB RAM, ATI RADEON SAPHIRE X1950PRO, WIN XP SP2. Poinstalowalem najnowsze sterowniki do karty, poinstalowalem dostepne patche i nic.

Czy ktos wie co moze byc przyczyna i jak zrobic, zeby gra chodzila normalnie? Ustawienia grafiki mam na minimum, chociaz przy mojej konfiguracji zalecana jest 1024x768.

Pozdrawiam,

P


- Jory - 12-01-2008

Sprawdź czy czasami coś nie przeciąża ci kompa. To jedyne co przychodzi mi do głowy. A to 2 min trzeba traktować dosłownie czy po prostu tak se powiedziałeś?


- gosc_J - 12-01-2008

Moze byc jeszcze jeden problem
Czasami wirusy i trojany przeciazaja kompa....


- Majek - 12-01-2008

Tak mi przyszlo do glowy apropos wirusow. Czasami tez program antywirusowy potrafi bruzdzic. Jezeli masz uruchomiony jakis monitor antywirusowy, sprobuj go dezaktywowac.


- Selm - 12-01-2008

Racja. Nawet więcej, wyłącz WSZYSTKIE operacje które działają na twoim kompie w trakcie gry.


- marucha - 12-01-2008

Mam pytania:
1. Czy zdarza się to w różnych momentach gry?
2. Czy zdarza się to w innych grach wymagających dość dużej mocy procesora?
Poza tym Majek dobrze gadaSmile

Selm edit: A ja nie? FochTongue


- Phoenix - 14-01-2008

Nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze to utaj.Dlaczego jak gram w Wiedzmina i jak jest jakis "filmik" to na prawie kazdym filmiku "psuje sie" grafika lub zawisza sie komp?Bo kurde wydalem na ta gre 80zl i chce pograc ;/.

Ps.Jak normalnie gram to jest wszystko OK dopiero jak wlaczy sie jakis filmik to sie psuje.Mniej wiecej co 2 filmik i tak sie robi...

Moj sprzet

GF 8500

1 GB RAM

2,4 GHz

Moze ktos pomoc?


- gosc_J - 14-01-2008

1.Ile pamieci ma karta grafiki na pokladzie?
2. Jaki procesor? - celeron, pentium itp
3. CZy masz Viste?


- kubon - 14-01-2008

Phoenix napisał(a):Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze to utaj.Dlaczego jak gram w Wiedzmina i jak jest jakis "filmik" to na prawie kazdym filmiku "psuje sie" grafika lub zawisza sie komp?Bo kurde wydalem na ta gre 80zl i chce pograc ;/.

Ps.Jak normalnie gram to jest wszystko OK dopiero jak wlaczy sie jakis filmik to sie psuje.Mniej wiecej co 2 filmik i tak sie robi...

Moj sprzet

GF 8500

1 GB RAM

2,4 GHz

Moze ktos pomoc?


grasz na wysokiej grafice ?? miałem podobnie jak zmniejszyłem na średni to było git Wink


- gosc_J - 15-01-2008

AAA przypomnialem sobie!! Ktos kiedys cos mowil ze gra wiedzmin nieza dobrze wspolpracuje z kartami ATI, bo byla robiona pod karty NVidii bo Nvidia byla jakims tam sponsorem.
Wiec moze w tym problem.
Pozycz karte grafiki Nvidii od jakiegos kolegi i zobacz czy dalej bedzie taki sam problem.

EDIT: do paweldziemianko


- Yarpen Zigrin - 15-01-2008

wielkie dzięki kubon teraz mam dobry powód aby na nowo zainstalować wiedźmina
(przeszed£em 7 dni temu) a psu£a mi sie grafa
co do ciebie paweldziemianko radeony źle dzia£aja do gier dobrze sprawują sie Geforce


- Phoenix - 15-01-2008

jarek136ns napisał(a):1.Ile pamieci ma karta grafiki na pokladzie?
2. Jaki procesor? - celeron, pentium itp
3. CZy masz Viste?

1. 512
2. Athlon (chyba tak sie pisze : >)
3. Mam XP

Teraz nie jestem na swoim kompie wiec nie moge sprawdzic czy zadziala to zmniejszenie detali.Ale jezeli sa jeszcze jakies sposoby na to,to prosze pisac : )

Ps.Gram na rozdzielczosci 1024xcostam nie pamietam ile.
A na reszte ustawien to mam ustawione na "srednie"

Edit.
Mam jeszcze jedno pytanie.O co chodzi z mieczami ze np. maja obrazenia +35 %.Ale o 35% od czego mocniejsze?Wogole o co w tym chodzi?Bo jak bede widzial jakis fajny miecz do kupienia to chce wiedziec czy jest lepszy od mojego.A wogole sie nie orientuje w tych procentach.


- gosc_J - 15-01-2008

Odpowiadam na pytanie z mieczami.
Miecz jak napisales jest np 35% mocniejszy.
Pomiar jest od 0% w gore. Czyli miecz jest mocniejszy o 35% od zera.
Jest miecz nawet +200% mozna go gdzies znalesc podobro jak sie nie wezmie zbroi kruka.
A pierwsze pytanie to dokupic lepsza grafike i zdecydowanie POWIEKSZ RAM DO 1GB, bo to co masz to stanowczo za malo.
A bez tego to tylko zmniejszyc ustawienia grafiki na minimalne, wtedy powinno nie ciąć.


- Phoenix - 15-01-2008

Chyba cos Ci sie pomylilo w tym co napisalem.

Mam 1 GB RAM

GeForce 8500 GT

Procek.2,4 GHZ (dwurdzeniowy)

Wink


- gosc_J - 15-01-2008

A sorki pomzlilo mi sie rzecyzwiscie.
Ustawienia ymniejsy na nieskie, na 100% powinno nie ciac, a jak chcesz cieszyc sie gra to grafika 8600 ale jak masz 8500 to nie warto zymieniac i dokup jeszcze y 1 GB RAMu, wtedy powinno nie ciac.
Wiec albo zmien ustawienia na niskie, albo dokup RAM