Forum dostępne tylko do odczytu. Dziękujemy wszystkim, którzy kiedykolwiek brali udział w życiu forum!

Którą postać lubisz najbardziej?
25-02-2011, 17:03,
RE: Którą postać lubisz najbardziej?
Sory nie wnosze nic do tematu ale chciałbym żebyście doradzili mi czy warto czytać książki Sapkowskiego?
Odpowiedz
25-02-2011, 19:07,
RE: Którą postać lubisz najbardziej?
Książki czyli ? Ogólnie całą twórczość czy sagę o Wiedźminie ? Tongue
Odpowiedz
06-04-2011, 17:23,
RE: Którą postać lubisz najbardziej?
Ja polubiłem drużynę Szczórów, która jednak długo sobie nie pożyła.
Na następnym miejscu jest Jarpen i Zoltan.
Bardzo lubianą postacią przezemnie jest Cahir.
Rozśmieszyła mnie postać dziadka (nie pamiętam imienia), który podczas podróży Ciri po światach i wymiarach chciał ją wykorzystać i zabić aby się pożywić.
Odpowiedz
06-04-2011, 19:44,
RE: Którą postać lubisz najbardziej?
Jest ich troche. Pierwsza trojka:

Zoltan - wredny a jednak poczciwy krasnolud.

Triss - jedyna dajaca sie lubic czarodziejka.

Percival - slaby w walce, ale i tak jeden z najbardziej przydatnych kompanow, pogralbym z nim w Gwinta Smile

Reszta:
Yarpen - podobnie do Zoltana
Milva - skrzywdzona przez zycie, ale jednak daje sobie rade
Renfri - podobnie co Milva, chociaz wystepuje krotko
Cahir - tajemniczy, niby Nilfgaardczyk, a jednak dobry
Dijkstra - w gruncie rzeczy poczciwy i wierny
Eskel - kumpel Geralta, no i ta szrama
Trzy Kawki z Teą i Veą - epicka postac z milym towarzystwem Smile
Feldmarszalek Duda - Rrrrrrwa mac!
Diabol - ma niezlego cela Smile
Elfy z Gor - bohater zbiorowy, tragiczne postacie walczace o przetrwanie samych siebie i swojej kultury nie sprzedajac sie jak Wiewiorki Czarnym

Najbardziej nie lubie:
Yennefer - sztuczna, wiecznie zadufana, nie wiem co Geralt w niej widzi, ja bym na jego miejscu wybral Triss
Ciri- przynajmniej do momentu w ktorym jestem czytajac ksiazke, skonczylem wlasnie Chrzest Ognia, niby postac tragiczna, ale za bardzo idealizowana, jednak watek jej przygod z Mistle mi sie podoba, pokazuje to destrukcje jej psychiki
Wiewiorki - sprzedali sie
Filippa - zenujaca czarodziejka jak dla mnie

Mysle czy nie napisac Regisa, jak dla mnie za bardzo sie wymadrza, ale narazie sie wstrzymam.

Nie wiem jak zakwalifikowac Szczury. Oni tacy nijacy. Niby lubie postacie tragiczne, skrzywdzone, ale dajace sobie rade, jednak krzywdzili ludzi niewinnych. No i jeszcze ich zamilowanie do blyskotek, a u zenskiej czesci Szczurow do przesadnego makijazu. Nie zakwalifikuje ich nigdzie podobnie jak Regisa, sa po srodku.
Odpowiedz
10-04-2011, 19:20,
RE: Którą postać lubisz najbardziej?
J najbardziej lubię:

1.Jaskier-za jego teksty , za jego ballady i wogóle za wszystko
2.Foltest-Nawet był dobrym królem
3.Zoltan Chivay-świetny najlepszy krasnolud w całej sadze
Odpowiedz
12-04-2011, 15:10, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-04-2011, 15:17 przez Isegrid_Faoltiarna.)
RE: Którą postać lubisz najbardziej?
Yarpen Zigrin - Jedna z barwniejszych postaci w książce, chętnie bym z nim popodrużował
Jaskier - no kultowo, najlepszy przyjaciel głównego bohatera jak go nie wymienić
no i teraz was zadziwie......Neneke - Jakoś ją polubiłem

Oczywiście zapomniałem o jednej postaci, a mianowicie Regis lubiłem go od czasu gdy Geralt z kompanią przyszli do domu bartnika a gdy Bartnik owłosiony jak dzik wyszedł to Regis zaczął krzyczeć "Wilkołak, Wilkołąk !!" przez 15 min śmiałem się z tej sytuacji
Odpowiedz
28-04-2011, 16:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2011, 16:06 przez Firen.)
RE: Którą postać lubisz najbardziej?
(06-04-2011, 19:44)WyrwiKufel napisał(a): Najbardziej nie lubie:
Yennefer - sztuczna, wiecznie zadufana, nie wiem co Geralt w niej widzi, ja bym na jego miejscu wybral Triss

Mysle czy nie napisac Regisa, jak dla mnie za bardzo sie wymadrza, ale narazie sie wstrzymam.

Nie wiem jak zakwalifikowac Szczury. Oni tacy nijacy. Niby lubie postacie tragiczne, skrzywdzone, ale dajace sobie rade, jednak krzywdzili ludzi niewinnych. No i jeszcze ich zamilowanie do blyskotek, a u zenskiej czesci Szczurow do przesadnego makijazu. Nie zakwalifikuje ich nigdzie podobnie jak Regisa, sa po srodku.
Nie wiesz co Geralt widzi w Yennefer?
Może mieć coś z tym wspólnego "Ostatnie Życzenie" Geralta, lub "Okruch Lodu"

Regis-nikt w sumie nie wie ile on ma lat, ale sam fakt że pół wieku leżał pod ziemią(gdy ludzie próbowali go unicestwić co wiemy z jego opowiadań)daje mu prawo do konkretnego przedstawiania swoich zdań na dany temat.


Szczury-skrzywdzone przez los i niemające nikogo oprócz siebie, obrabowywały nie do końca niewinnych ludzi(Bogata magnateria za nic mająca sobie zwykłych ludzi taka niewinna?)przy tym hojnie wynagradzając ludzi za to co kochały najbardziej:broń,ozdoby,konie.
Lubię:
Jaskra-kurwiarz,bard i przyjaciel w jednym
Zoltana-potrafi na prostym przykładzie z życia codziennego przedstawić nawet najbardziej skomplikowane pojęcia
Cahira-zakochał się w Ciri Big Grin

A dla ludzi, którzy są za pan brat z Sagą Pytanko.Smile

Którą z poniższych bajek(lub motywów z nich)Andrzej Sapkowski wykorzystał jako tło w swoich opowiadaniach?
A.O królewnie Śnieżce i 7 krasnoludkach.
B.Królowa Śniegu.
C.Dzikie Łabędzie.
D.Mała Syrenka.
E.Wszystkie zostały wykorzystane.
F.Żadna z nich nie była wykorzystana.

Pytanie zaczerpnięte z "Wiedźmin Kompendium" by CD-Action
Odpowiedz
28-04-2011, 17:22,
RE: Którą postać lubisz najbardziej?
A. O królewnie Śnieżce i 7 krasnoludka, bynajmniej ja kojarzę tylko to. Jako królewna była użyta Renfri.
Odpowiedz
28-04-2011, 18:15,
RE: Którą postać lubisz najbardziej?
Bajki o Łabędziach nie kojarzę więc nie wiem, a co do reszty, każda została wykorzystana.
Śnieżkę opisał Mejk.
Królowa Śniegu została użyta w opowiadaniu pt "Okruch lodu" jeśli dobrze pamiętam.
Jak mówiłem, Łabędzi nie kojarzę Tongue .
Syrenka została użyta w opowiadaniu (tytułu nie pamiętam) gdzie występowała też Essi Daven ("pani bardowa" xD, koleżanka Jaskra).
Odpowiedz
28-04-2011, 20:47,
RE: Którą postać lubisz najbardziej?
O ile dobrze pamiętam to Essi Daven "Oczko" Potem umarła na jakąś epidemie czy coś.
Odpowiedz
28-04-2011, 21:26,
RE: Którą postać lubisz najbardziej?
Dobrze pamiętasz. Zmarła na ospę w czasie epidemii. A szkoda, bo postać wydawała się ciekawa.
Odpowiedz
28-04-2011, 23:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2011, 23:49 przez Firen.)
RE: Którą postać lubisz najbardziej?
Wszystkie zostały wykorzystane. Motyw o łabędziach jest w którymś z opowiadań,wiedźmin spotkał ponownie poznanego kiedyś mężczyznę (nie pamiętam imienia), który był zaklęty w kormorana. Ten "ktoś" opowiedział Geraltowi o tym, że jego metoda poskutkowała, jak ludzie nagięli prawdę z łabędziem i braćmi oraz o swojej siostrze która próbowała uszyć mu koszule z pokrzyw.Big Grin
Motyw o Królewnie i 7 krasnoludkach to musi być albo Zoltan i paczka albo Yarpen i paczka albo tak jak pisze Mejk.

Pozostałe 2 opisał Geralf.

Mam więcej takich pytań jak chcecie. Smile

Essi pochowana z lutnią i misternie zdobionym łańcuszku z perłą od Geralta i Jaskra.
Odpowiedz
27-09-2011, 21:11,
RE: Którą postać lubisz najbardziej?
Szczury -fakt okradali innych ale rozdawali kase biednym
Regis- najlepsza umiejetnosc- odpowiadanie na pytanie ktore nie zostalo jeszcze zadane ^^
Odpowiedz
29-09-2011, 19:24,
RE: Którą postać lubisz najbardziej?
Ciri od czasu pustyni i stania się Falką. Ale ponadto także Geralta, Jaskra i Yennefer na swój sposób też. Yarpena. Natomiast bardzo zawiodłam się Triss Merigold. A i jeszcze Milvę lubiłam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości