Forum dostępne tylko do odczytu. Dziękujemy wszystkim, którzy kiedykolwiek brali udział w życiu forum!

Dlaczego lubicie Wiedzmina?
29-11-2007, 17:21,
#1
Dlaczego lubicie Wiedzmina?
Dlaczego lubicie Wiedzmina? Tongue Co Wam podoba sie w opowiadaniu co w grze a co w filmie?
Odpowiedz
29-11-2007, 18:27,
#2
 
Opowiadanie: Ogólnie to nie mam jednego powodu by go lubić. Po prostu jest.... Wiedźminem i w ogóle, taki silny i hmm... pożądany przez kobiety Big Grin
Film: PORAŻKA NO COMENTS
Gra: Ahh... Cud miód i orzeszki Big Grin
Odpowiedz
30-11-2007, 19:10,
#3
 
Dlaczego, dlaczego... bo daje dużą wolność w wyborach, zarówno rozwoju postaci jak i tych fabularnych. Bo ma, nomen omen, świetną fabułę, interesującą i rozbudowaną. Bo ma bardzo fajny system walk, wymagający i satysfakcjonujący. Bo ma piękną grafikę i jeszcze piękniejszą muzykę ( dźwięki też niczego sobie ). Wreszcie, bo ma te małe, miłe bajery, jak picie i kościany poker, które umilają grę.
Odpowiedz
30-11-2007, 19:27,
#4
 
Może ja powiem inaczej - Wiedźmina nie da się nie lubić(no oprócz filmu).
Odpowiedz
09-12-2007, 18:55,
#5
HEHE
Ciekawa gra. Bardzo dobrze wykończona... I w ogóle... Można się oderwać od świata rzeczywistego. A i mój nauczyciel od histy nie robi nam kartkówek bo gra w tą gre. A więc same plusy...
Odpowiedz
14-12-2007, 15:55,
#6
 
BO wieźmin to wieźdzmin,a pozatym lupie gry tego typu gdzie machasz bronio(mieczami,toporami,maczugami itp.Ale nie bezmyślnie ;p.I lubie potworrrki
Odpowiedz
16-12-2007, 21:06,
#7
 
A ja lubie wiedźmina dlatego ze hmmm ma swoj taki wyrazisty klimat ( jesli chodzi o postac wykreowaną i swiat na podstawie gry, bo ksiazek JESZCZE nie czytalem) i jest taki ehh jakby to powiedziec swojski Wink
Film ogladalem x lat temu nie pamietam go za dobrze ale wtedy mi sie on podobal i nie widzialem w nim nic zlego - moze bo mam taki gust albo bylem jeszcze maly i glupi i nie czytalem prawdziwej historii zawartej na stronach ksiazek Sapkowskiego. Lubie wiedźmina (gre) za to ze jest inna od innych Rpg. Jak tworcy zapowiadali nei ma czerni i bieli, sa odcienie szarosci co mi sie bardzo podoba i dotychczas w niewielu grach role-playing tego uswiadczylem.
Odpowiedz
25-12-2007, 21:11,
#8
 
Książkę, bo pisana językiem Sapkowskiego proza, zawierające wiele językowych aliasów i będąca cudownym przykładem pięknej polszczyzny, zachwyca i wciąga, pozostawiając żal po zakończeniu lektury któregokolwiek dzieła (póki co rozpaczam, że kończy mi się Saga Sad).

Film, bo jest oparty na książce? Słaby argument, filmu raczej nikt nie lubi Tongue

Grę, bo prócz cudownej grafiki i grywalności oraz systemu rozwoju postaci i walki, pozwala na dłuższe przebywanie w świecie stworzonym przez Sapkowskiego, na rozkoszowanie się jego wspaniałością etc. Smile
Odpowiedz
06-01-2008, 14:00,
#9
 
nie czytałem ksiązek ani nie oglądałem filmu ale gra mi sie bardzo podoba za grywalność grafikę i bardzo realistyczny świat
Odpowiedz
13-01-2008, 12:07,
#10
 
Saga wiedzminska mi sie bardzo spodobala, poniewaz ma unikalny klimat i jest wciagajaca
Film - nie ogladalem, ale rodzice mowia ze kicha
Gra - podoba mi sie bo przede wszystkim jest stworzona przez polakow, i wprowadza w ten unikalny klimat sapkowskiego bardzo bobrze i z najmniejszymi szczegolami
Odpowiedz
13-02-2008, 11:34,
#11
 
Saga: genialna fabuła, świetne postacie [KRASNOLUDY!!!], dialogi, dowcip, inteligencja i erudycja autora, dająca się odczuć na każdym kroku.
Gra: fabuła, poziom trudności nie taki trudny nawet dla osoby, która całe życie grała tylko w Sims i Neverhood [śmiejcie się, proszę bardzo! Smile], dialogi! , szalenie przystojny Geralt Wink
Postać: inteligentny, złośliwy, stanowczy, męski, silny, i tak uroczo się peszy... Wink No jak tu go nie lubić? A wręcz nie kochać?!
Odpowiedz
13-02-2008, 13:19,
#12
 
Gra - bardzo polubiłem ponieważ bardzo lubię sagę.
Saga - dla mnie było to mistrzostwo wśród innych powieści fantasy (nie ma lepszych)
Film - można go porównać do książkowego 1 pojedynku Geralta z Vilgefortzem. Nie trzeba było go zaczynać Smile
Odpowiedz
13-02-2008, 15:16,
#13
 
Gra - super ogólnie... ale II akt moim zdaniem nudny jak #$%#%#
Książka - nie czytałem ale ponoć ekstra
Serial - jak byłem mały go lubiłem. Nie wiem czemu ludzie na niego narzekają Big Grin
Odpowiedz
13-02-2008, 15:23,
#14
 
Cytat:Książka - nie czytałem ale ponoć ekstra
Serial - jak byłem mały go lubiłem. Nie wiem czemu ludzie na niego narzekają
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Nie czytałeś sagi - nie widzisz, że film to klęska. Raczej tego już nie naprawisz bo gdybyś najpierw przeczytał sagę, a potem obejrzał film to widziałbyś, że film beznadziejnie oddaje klimat sagi. Gdy teraz przeczytasz książki to świat A.Sapkowskiego będziesz wyobrażał sobie jak ten z "serialu"
Odpowiedz
13-02-2008, 22:52,
#15
 
Gra - fabuła niezgorsza, dobre dialogi, dobrze dobrane (moim zdaniem) głosy bohaterów, engine to po prostu majstersztyk - na moim komputerze spokojnie chodził na full detalach i mojej ulubionej rozdzielczości: 1152 x 864 (wyjątkiem były sceny z dużą ilością ognia: walka z bestią, Stara Wyzima itd., o dziwo Wyzima Handlowa mi nie skakała), no i jeszcze jest to jedyny rasowy cRPG, który mnie wciągnął (pomijam mutacje typu Diablo albo Spellforce).

Saga - Jedne z najlepszych książek, jakie czytałem, cenię ją na równi z serią Pratchetta. Świat, który może na prawdę istnieć (przyjmując istnienie magii i innych ras Tongue), nie jest czarno-biały, są takie rzeczy jak np. "mniejsze zło". Mógłbym dużo tu pisać, ale mi się nie chce Tongue.

Serial/Film - Powiem szczerze, nie oglądałem i nie będę tu się wypowiadał, ale jak tylko spojrzę na Geralta (ze screenów z serialu) to aż mnie ciarki po plecach przechodzą Tongue.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości