Forum dostępne tylko do odczytu. Dziękujemy wszystkim, którzy kiedykolwiek brali udział w życiu forum!

Jak mogę leczyć innych?
25-05-2010, 20:54,
#1
Jak mogę leczyć innych?
Witam. Jestem tutaj nowy. Moje pytanie jak w temacie. Czy mogę jakoś leczyć innych ludzi?
Odpowiedz
25-05-2010, 21:12,
#2
RE: Jak mogę leczyć innych?
Ale w sensie, że w wiedźminie czy jesteś jakimś szamanem? O.o
Odpowiedz
25-05-2010, 21:23,
#3
RE: Jak mogę leczyć innych?
w wiedzminie
Odpowiedz
28-05-2010, 21:16,
#4
RE: Jak mogę leczyć innych?
Innych ludzi leczyć nie możesz. Tych nieinnych zresztą też. Ani tych wyjątkowych. Nikogo, oprócz siebie.
[Obrazek: indicatorau7gu4bk6.gif]
Visca el Barca!
Odpowiedz
29-05-2010, 13:35,
#5
RE: Jak mogę leczyć innych?
Egoizm wiedźmina... Właściwie to się nad tym zastanawiała... Jeśli chodzi o 2, to mogli by coś takiego zrobić... Dobra offtop mały..
Odpowiedz
29-05-2010, 22:38,
#6
RE: Jak mogę leczyć innych?
Selene - oczywiście Gero może się podzielić eliksirem. Co tam, że jest to najzwyczajniej w świecie trucizna, która zabije dość szybko - ważne, że się rana zagoi Smile
[Obrazek: indicatorau7gu4bk6.gif]
Visca el Barca!
Odpowiedz
31-05-2010, 08:31,
#7
RE: Jak mogę leczyć innych?
Dokładnie. Eliksiry wiedźmińskie jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone wyłącznie dla wiedźminów. Dla innych to się nie różni od arszeniku.
[Obrazek: FANMADE_Adorable_Fluttershy.gif]
Odpowiedz
04-06-2010, 00:01,
#8
RE: Jak mogę leczyć innych?
Zaraz, zaraz, zaraz, Panowie! Chwila, moment. O ile dobrze pamietam to nie wszystkie wiedźmińskie eliksiry i ziółka działały jak trutka na szczury. Skąd taki wniosek? A stąd, że Geralt podawał Triss leki (chyba przeciwbólowe i jakieś jeszcze) jak była chora w drodze do Ellander ( Itom sagi, jak jechali z Ciri). Poza tym wystarczy trochę pośledzić sagę i poczytać sobie o ziołach i ich działaniu w realnym świecie.
Odpowiedz
04-06-2010, 00:07,
#9
RE: Jak mogę leczyć innych?
w wiedźminie była sytuacja uzdrowienia
w akcie I staruszka w domkach przed wioską prosi o białą mewę dla chorego syna w zamian daje pierścień wiecznego ognia
Odpowiedz
04-06-2010, 11:31,
#10
RE: Jak mogę leczyć innych?
Biała Mewa to dla ludzi zwykły narkotyk, pewnie ma i działanie przeciwbólowe.
Geralt nie podał Triss wiedźmińskich eliksirów, a zwykłe zioła uśmierzające ból. Triss miała uczulenie na eliksiry, w których było choć trochę magii - a takie właśnie były wiedźmińskie miksturki. Wiedźmini byli od dziecka przyzwyczajani do działania swoich eliksirów, byli poddani mutacjom. Wszystkie prawdziwe wiedźmińskie eliksiry to była trucizna. Mieszanki tylko zaadaptowane przez nich, nie były już raczej trujące.
[Obrazek: indicatorau7gu4bk6.gif]
Visca el Barca!
Odpowiedz
04-06-2010, 22:06,
#11
RE: Jak mogę leczyć innych?
No dobra, niech wam będzie... Ale jak sam powiedziałeś Geralt podawał Triss zioła (odchodzę od wymiany poglądów na tmt. eliksirów) więc mógłby na tej samej zasadzie leczyć/uzdrawiać/pomagać (nazywajcie to jak chcecie) niezależnym postaciom w grze.
Odpowiedz
05-06-2010, 16:55, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2010, 16:55 przez Gorzałt.)
#12
RE: Jak mogę leczyć innych?
Mógłby ale twórcy tego nie wprowadzili Big Grin
[Obrazek: FANMADE_Adorable_Fluttershy.gif]
Odpowiedz
14-08-2010, 13:27,
#13
RE: Jak mogę leczyć innych?
Myślę że nie mógłby, ponieważ z tego co pamiętam Triss była chora, i dlatego zioła jej pomogły, podanie ziół mogłoby wyleczyć z zatrucia, ale częściej zdarzają się raczej obrażenia fizyczne typu złamania itp.
A myślę że na takie urazy zioła raczej nie byłyby w stanie pomóc Tongue
Odpowiedz
20-08-2010, 22:11,
#14
RE: Jak mogę leczyć innych?
Ale chciałabym zauważyć pewną niezgodność. Dekokt Raffarda Białego jest szkodliwym(szkodliwszym od Jaskółki) eliksirem. A i tak można go podać wielu postaciom. W V akcie, jak te Sanitariuszki krążą po mieście, kilka z nich prosi o Dekokt Raffarda Białego, żeby mogły uleczyć rannych. Dlaczego niezgodność? No bo Jaskółka najpewniej zabiłaby człowieka, a Dekokt tylko go uzdrowi... Chyba że Jaskółka jest mniej szkodliwa tylko dla wiedźminów.
Odpowiedz
20-08-2010, 23:01,
#15
RE: Jak mogę leczyć innych?
Może te sanitariuszki podaję owy dekokt w dużo mniejszym stężeniu? mieszają go z wodą lub podają w bardzo małych ilościach? Bo przecież mają dużo osób na głowie a proszą tylko o jeden eliksir...
[Obrazek: FANMADE_Adorable_Fluttershy.gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości