Forum dostępne tylko do odczytu. Dziękujemy wszystkim, którzy kiedykolwiek brali udział w życiu forum!

Serial, Film
26-02-2008, 04:22,
Serial, Film
Raczej wszyscy zawsze wyrażają się bardzo niepomyślnie na temat serialu i filmu jakie powstały na bazie Wiedźmina. Osobiście film uważam za rzeczywiście denny, natomiast w serialu od razu się zakochałem. Muzyka naprawdę ładna. No a, że film niskobudżetowy? No trudno, jeśli komuś do oglądania potrzebne są amerykańskie efekty specjalne...
Chętnie poznam wasze opinie.

Btw, widziałem go b.dawno temu i chciałem obejrzeć znów. Czy ktoś wie jak/gdzie można kupić cały serial Wiedźmin?
Odpowiedz
26-02-2008, 12:54,

Nie chodzi o efekty czy też muzykę, ale o samą interpretacje, przeniesienie realiów(nieudolne), dobór aktorów, ich zaangażowanie (a raczej jego brak) i ogólne zaplątanie w fabule, przez co staje się niezrozumiała dla kogoś kto nie czytał sagi ( a dla tego co czytał, jest równie bez sensu). To są właśnie główne powody. Aha jest jeszcze wygląd ekwipunku (tzn. katana u Wiedźmina).
[Obrazek: Czajnik_69.png]

Czajnik, Gorzałt & Kaleson = Metal Menel's Team[Obrazek: indicatorau7gu4bk6.gif]
Odpowiedz
26-02-2008, 15:46,

osobiście czytałem tylko pierwszą część (nie wiem która to bo tam są chyba dwie luźne i jakoś tam sie to łączy 0o nigdy tego niestety nie zrozumiałem) i to baaardzo dawno temu. Ale chyba się zainteresuje na jakiej to jest zasadzie, bo zamierzam to wreszcie przeczytać. Serial oglądałem i był dla mnie jak najbardziej sensowny i mówiąc szczerze, na swój sposób piękny.

Tak, ekwipunek był nieudany. Ale dla mnie (tak, jestem dziwny ;p) takie "nieprzygotowanie" dodaje dużo dramatyzmu.

jeśli chodzi o wszelkie "przeniesienia" z powodów powyższych nie udzielam się. natomiast wiem, że serial był robiony "na motywach' a nie jako "ekranizacja".
Odpowiedz
26-02-2008, 15:57,

Cóż, może tym którzy nie czytali ani sagi, ani opowiadań (to właśnie te dwie "luźne" książki) serial mógł się podobać. Jeżeli przeczytasz wszystkie siedem tomów (dwa opowiadań plus saga) wtedy zobaczysz ile absurdów na jeden odcinek udało się upchnąć twórcom tego, nie boje się tego powiedzieć, gniota. Cóż, wielu ludziom do gustu przypadła ekranizacja prozy Tolkiena, ja jestem jednym z przeciwników. Film sam w sobie świetny, ale jakoś tak po przeczytaniu trylogii niesmaczny. To samo tyczy się Wiedźmina. Może ja jakiś anachroniczny jestem że książki wolę i stetryczały z lekka, ale jednak obstaje przy swoim. Wiedźmin, zarówno film jak i serial, to klapa.
[Obrazek: Czajnik_69.png]

Czajnik, Gorzałt & Kaleson = Metal Menel's Team[Obrazek: indicatorau7gu4bk6.gif]
Odpowiedz
29-02-2008, 15:51,

czajnik napisał(a):(...) Cóż, wielu ludziom do gustu przypadła ekranizacja prozy Tolkiena, ja jestem jednym z przeciwników. Film sam w sobie świetny, ale jakoś tak po przeczytaniu trylogii niesmaczny.(...)

Hmm, dla mnie z kolei ekranizacja Tolkiena to niemal podręcznikowy przykład jak takie coś robić... Oczywiście nigdy nie uda się wiernie odzwierciedlić piękna książki za pomocą kilkugodzinnego filmu, a uproszczenia fabuły zawsze muszą wystąpić, ale mimo to Peter Jackson i tak znakomicie wywiązał się z jakże trudnego zadania.
Natomiast jeśli idzie o naszego Wiedźmina to zbiór opowiadań, na podstawie których powstał, nadawał się właśnie na serial (którego nie oglądałem), a nie na film, w którym nieudolnie próbowano dokonać niemożliwego, czyli połączyć zbiór luźnych wątków w jedną całość.
Odpowiedz
29-02-2008, 18:58,

Dziękuję ;p

Mi się też ekranizacja Tolkiena podobała. Nawet bardzo. Widziałem całą trylogię 35 razy x]

czajnik, ja też wolę książki, zdecydowanie. Ale nawet przy książkach, ekranizacja Władcy Pierścieni mi się podoba. Zobaczymy co powiem o serialu jak przeczytam Wiedźmina. Narazie obstaję przy tym że jest piękny :wink:
Odpowiedz
29-02-2008, 21:42,

Oppath napisał(a):Btw, widziałem go b.dawno temu i chciałem obejrzeć znów. Czy ktoś wie jak/gdzie można kupić cały serial Wiedźmin?
Jeśli wiem, to serialu nie można kupić nigdzie, bo twórcy uznali, że jest nieudany, i zaprzestali sprzedaży. W wypożyczalniach DVD też go niema. Ja widziałem tylko film.
Jeśli chcesz koniecznie oglądnąć serial, możesz go jedynie ściągnąć z torrenty.org , co jest nielegalne. Ale inaczej go nie zdobędziesz, chyba że jakiś twój kolega czy znajomy ma ten serialik jeszcze z czasów PRLu.
Ale jeśli chcesz realnie i trzeźwo ocenić film, czy serial, radze, NAJPIERW przeczytaj opowiadania i sagę. Dopiero potem siądź przed TV. Wtedy ocena będzie obiektywna.
Odpowiedz
01-03-2008, 18:17,

Owszem, spróbowałem go ściągnąć. Mam już prawie cały. Wciąż mi sie podoba. Z tym, że jak mi się coś podoba (jak coś szczególnie szanuję) to lubię mieć orginał.
Tak, przyznaję rację. Napewno po przeczytaniu będę miał bardziej obiektywne podejście. Tak też zrobię.

Btw, jarek136ns, skoro już tu napisałeś, może podziel się też swoim zdaniem na temat serialu? Nie wspominając o tym, skąd wziąleś swój avatar, a raczej z którego odcinka ;p
Odpowiedz
01-03-2008, 18:35,

jarek136ns napisał(a):Ja widziałem tylko film.
Podsumuje - ja widziałem tylko film. I to całkiem niedawno. Miesiąc temu...i stwierdziłem, że nie umywa się ani trochę do opowiadań.
Serialu nie oglądałem, i nie wiem czy go będę oglądał.

Avatar wziąłem z google :lol: bo mi się spodobał :mrgreen:
Taki fajny wiedźminek na nim. A że z serialu, to zauważyłem już dawno.
I nie wiem z którego odcinka pochodzi ;p.
Odpowiedz
01-03-2008, 21:37,

Serial do dupy. Aktorzy całkiem nieźli, ale grali, jakby byli golemami w przebraniach xD
Odpowiedz
02-03-2008, 00:14,

Jeśli Ci sięfilm nie podobał, to właśnie dlatego zachęcam do obejrzenia serialu. Film to jest beznadziejny, to prawda. Co nie znaczy, że serial nie jest wart obejrzenia.
I będziesz wiedział z którego to odcinka :mrgreen:

Prawda, niektórzy aktorzy grali jakoś sztywno. Szczególnie Olbryski w roli elfa, masakra ;p Samego Olbryskiego lubie ale ta rola szczególnie im się nie udała. Ale, jak juz mówiłem:
Oppath napisał(a):takie "nieprzygotowanie" dodaje dużo dramatyzmu.
:wink:
Odpowiedz
02-03-2008, 14:25,

A no jak tak namawiasz to oglądnę i wtedy wyrażę swoje zdanie na temat serialu.
Odpowiedz
02-03-2008, 15:35,

Film i serial są kiepskie - to prawda. Ale to zmienia faktu, że chętnie bym teraz je obejrzał.
Odpowiedz
02-03-2008, 15:38,

(Do: jarek136ns)
Super. Szanuję, że postanawiasz spróbować, mimo powszechnie negatywnych opinii.
Ty, jako jeden z niewielu tutaj, jesteś wiedźminem.
Odpowiedz
02-03-2008, 15:48,

Oppath napisał(a):Szanuję, że postanawiasz spróbować
Nie muszę próbować. Już jakiś czas temu oglądałem film i serial Smile gdybym nie "próbował" to bym się nie wypowiadał o nich Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości