Forum dostępne tylko do odczytu. Dziękujemy wszystkim, którzy kiedykolwiek brali udział w życiu forum!

Problemy z grafiką
04-03-2008, 23:46,
#1
Problemy z grafiką
Witajcie!! Mam problem graficzny z Wiedźminem otóż:
Jakiś miesiąc temu zainstalowałem wiedźmina wszystko śmigało jak trzebaSmile
ale niestety musiałem zrobić formata i musiałem zainstalować wiedźmina ponownie
włączam grę a tu postacie maja na ciele czarne krechy zainstalowałem patcha 1.2 i nic nie dałoSad

Moj komp:
procesor 1,83 GHz AMD Sempron™ +2600
512 RAM
karta graficzna ATI Radeon 9550 128MB
na tym sprzecie lekko tnie ale da sie gracWink na pewno nie est to wina kompaTongue

plissssss help!!
[/img]
Odpowiedz
04-03-2008, 23:59,
#2
 
Wiedzmineq napisał(a):Jakiś miesiąc temu zainstalowałem wiedźmina wszystko śmigało jak trzeba
No nie wiem jak z 512 RAMu i kartą 128 mogło ci śmigać ale dobra, to twoja sprawa. Może sterowniki do karty graficznej zainstalowałeś nieodpowiednie.
Odpowiedz
05-03-2008, 13:01,
#3
 
na tym kompie lekko sie tło ale ogulnie bylo ok tyko w wyzimie handowej bylo troche mniej ciekawieBig Grin
a sterowniki instalowalem najnowsze tyko one cos na moim kompie nie dzialaja;/ wyskakuje komunikat ze komputer nie obsuguje i caly czas gebia kolorow jest na 4 bit;/
[url][Obrazek: errormc8.png]
tak to wyglada ;/[/url]
Odpowiedz
05-03-2008, 16:24,
#4
 
Zmień ustawienia grafiki na własne, i tam wszystko poustawiaj na minimalne i wyłączone. Zainstaluj jakieś starsze sterowniki do karty graficznej. Może to coś pomoże. A tak nawiasem to nie ma się co dziwić, że na twoim komputerze takie plamy ci wyskakują. Słaby masz sprzęt i tyle. 512 RAM...poniżej normy.
Odpowiedz
05-03-2008, 17:10,
#5
 
Cytat:A tak nawiasem to nie ma się co dziwić, że na twoim komputerze takie plamy ci wyskakują. Słaby masz sprzęt i tyle. 512 RAM...poniżej normy.

tylko jak juz wspomnialem jak mialem kiedys te gre to nie bylo takich problemow ale ok.

Zmienilem ust grafiki na min. ae nic nie dalo;/
zainstaowalem starsze sterowniki ale niestety tez nic nie dalo;/


tutaj jest screen gdzie wyrazniej widac moj problem:
[Obrazek: 123gb9.th.png]
Odpowiedz
05-03-2008, 17:53,
#6
 
Tak, widać wyraźnie. Mam jedną radę. Zainstaluj sobie grę na jakimś dobrym kompie kolegi. Jeśli problemu nie będzie, tzn że sprzęt masz kiepski. A że chodziła ci gra przedtem, to nie wiem dlaczego...
Odpowiedz
05-03-2008, 17:59,
#7
 
Ja mam sprzęt taki jak on Wink Może gra mi nie śmiga, ale także z grafą problemów nie mam. Patche- nie zainstalowane.
Może po prostu zainstaluj grę jeszcze raz.
Często w taki sposób te problemy rozwiązują się.
Odpowiedz
05-03-2008, 18:02,
#8
 
Cytat:Może po prostu zainstaluj grę jeszcze raz.
Często w taki sposób te problemy rozwiązują się.

instaowalem ponownie no ale... nic nie daloSadSadSad

Cytat:Tak, widać wyraźnie. Mam jedną radę. Zainstaluj sobie grę na jakimś dobrym kompie kolegi. Jeśli problemu nie będzie, tzn że sprzęt masz kiepski. A że chodziła ci gra przedtem, to nie wiem dlaczego...

u moich kumpli (maja lepsze kompy) nie ma takiego problemu.
Ale przeciez ja tez w to niedawno gralem na swoim PC i nie byo takiego problemu...
Odpowiedz
05-03-2008, 18:04,
#9
 
Może tak: dokup 512 RAMu, to wiele nie kosztuje oraz kartę graficzną, która będzie pasowała i będzie lepsza od tej, którą masz. Albo od razu wymień cały sprzęt jeżeli bardzo zależy ci na graniu w Wiedźmina. Ja miałem 1024 RAMu, a i tak dokupiłem do 1536
Odpowiedz
05-03-2008, 18:14,
#10
 
A jeżeli ma płytę główna z wejściami na pamięć DDR ? wtedy już 512Mb mało nie kosztuje. Niestety ja mam te wejścia. 512Mb kosztuje 130zł, a na wejścia DDR2 za te 130zł kupiłabym 2GB... :?

Mam nadzieję że niedługo rodzice sprawią mi nowego kompa, bo to się bardziej opłaca niż kupować cały sprzęt. Smile
Odpowiedz
05-03-2008, 18:20,
#11
 
Korda napisał(a):A jeżeli ma płytę główna z wejściami na pamięć DDR ? wtedy już 512Mb mało nie kosztuje. Niestety ja mam te wejścia. 512Mb kosztuje 130zł, a na wejścia DDR2 za te 130zł kupiłabym 2GB... Confused

I tu mój problem.... własnie mam te starsze wejścia DDR...

A jeżeli to jakiś błąd z grą?? dokupię sobie ramy a tu gra jak wyglądała tak wygląda...i tyko pieniądze wydane...
Odpowiedz
05-03-2008, 18:22,
#12
 
Wiedzmineq napisał(a):dokupię sobie ramy a tu gra jak wyglądała tak wygląda...i tyko pieniądze wydane...
No, ale pamięć zawsze się przyda, nawet do innych gier, więc ja bym na twoim miejscu dokupił co najmniej z 512 RAMu.
Odpowiedz
05-03-2008, 18:23,
#13
 
Ja dlatego nie kupiłam jeszcze ramu, albo kupie kompa... albo płytę główną z nowszymi wejściami, i tym samym kartę grafiki.
Odpowiedz
05-03-2008, 21:36,
#14
 
Wiedzmineq napisał(a):u moich kumpli (maja lepsze kompy) nie ma takiego problemu.

Wiedzmineq napisał(a):A jeżeli to jakiś błąd z grą?? dokupię sobie ramy a tu gra jak wyglądała tak wygląda...i tyko pieniądze wydane...
U twoich kolegów śmiga, tzn że to nie błąd w grze tkwi, tylko w sprzęcie.
Odpowiedz
06-03-2008, 01:08,
#15
 
Niekoniecznie w sprzecie. Jezeli wczesniej chodzilo bez takich jaj, a teraz, nagle, zaczelo sie cos dziac, to ja bym obwinial raczej orpogramowanie. Bo przeciez komputer sie nie pogorszyl. Mnie to cuchnie Catalistami. Odinstaluj calkiem sterowniki karty i zainstaluj je jeszcze raz. Najlepiej ta sama wersje, ktora miales poprzednio. Pamietaj, ze jak instalujesz inna wersje sterownikow, to te, ktore masz zainstalowane obecnie, musisz usunac. Nie "nadgrywaj" jednych na drugie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości